Българският нападател Илиян Мицански се отчете с гол за Заглембе (Любин) при домакинското равенство 1:1 с Шльонск (Вроцлав) в мач от 26 кръг на полската Екстракласа.

Мицански се разписа за домакините в 78-ата минута, което бе 11-ото му попадение от началото на сезона. Гостите стигнаха до равенството с гол на Себастиан Мила минута преди края.

Българинът е на второ място в голмайсторската листа в Полша, като изостана на две попадения зад лидера в класацията Роберт Левандовски от Лех (Познан).

В друг мач от кръга Георги Христов бе резерва при победата на Висла (Краков) с 4:1 над Пияст (Гливиче) каго гост.

Четири кръга преди края на сезона Висла е лидер в класирането с 57 точки, 6 повече от втория Легия (Варшава). Заглембе (Любин) е седми с 31 точки./БЛИЦ