Българският национал Илиян Мицански не успя да продължи успешната си серия от отбелязването на гол в почти всяка една от контролите на Кайзерслаутерн по време на подготовката на тима за следващия сезон. Отборът от германската Бундеслига завърши 1:1 с втородивизионния френски Метц в последната си проверка по време на лагера в Херксхайм. До преди този мач Мицански бе вкарал 5 гола за “червените дяволи” в предните им 4 контроли.

Още в 9-ата минута новото попълнение на “червените дяволи” Олкай Сахан ги изведе напред в резултата за 1:0. В самия край на мача обаче Кайзерслаутерн допусна изравняване, след като Диафра Сако оформи крайното 1:1 в 81-ата минута.

Илиян Мицански остана на терена само през първите 45 минути, като на почивката бе сменен от германския младежки национал Ричард Сукута Пасу, дошъл това лято от изпаднали във Втора Бундеслига Санкт Паули. /БЛИЦ