Българският национал Илиан Мицански започна като титуляр новия сезон в германската Втора бундеслига, докато тимът му Карлсруе направи домакинско нулево равенство с Унион (Берлин) в мач от първия кръг.

Мицански имаше няколко възможности за гол през първото полувреме, но не успя да ги оползотвори. В 71-ата минута българинът беше заменен от Кун ван дер Бизен, но и това не помогна на тима на Маркус Каучински да запише домакински успех.

Бившият играч на „Ботев“ (Пловдив) Ромарио Кортзорг игра 70 минути за Ерцгебирге (Ауе) при загубата с 0:1 като гост на Нюрнберг. Единственото попадение беше реализирано от словашкия национал Якуб Силвестър в 69-ата минута.

На 4 август (понеделник): Кайзерслаутерн – Мюнхен 1860

КЛАСИРАНЕ: 1.Хайденхайм 3, 2.Дармщад 3, 3.Нюрнберг 3, 4.Айнтрахт (Брауншвайг) 1, 5.Фортуна (Дюселдорф) 1 и др.