Българският национал Илиян Мицански излезе титуляр за Кайзерслаутерн при победата над Бохум с 2:1 в мач от 8-ия кръг на Втора бундеслига. Гъркът Костантинос Фортунис откри резултата за “червените дяволи” в 36-ата минута, когато беше точен след груба грешка на отбраната на домакините. Щастният голмайстор на гостите Мохамед Идрису покачи в 65-ата на 0:2.

Мицански бе сменен в 79-ата минута от Цуг. Българският национал получи жълт картон, след като съдията го наказа заради прекалено бавно излизане от терена. Бохум успя да намали с гол на японския халф Юсуке Тасака в 84-ата минута. Със спечелената победа Кайзерслаутерн вече има актив от 15 точки и се изкачи на трето място във временното класиране. Бохум е 10-и с осем точки. Лидер е Айнтрахт (Брауншвайг) е първи с 19 точки, втори е Енерги (Котбус) със 17.