Илиан Мицански бе титуляр за Карлсруе при равенството 1:1 с Хайденхайм от четвъртия кръг във Втора Бундеслига. Нападателят остана на терена до 78-ата минута, когато бе сменен. Българският национал игра на високо ниво, но се отчете само с жълт картон.

Още в 6-ата минута Грималди откри за гостите при една от редките атаки към вратата на Дирк Орлисхаузен.

Карлсруе натисна много сериозно, но равенството бе възстановено едва в началото на второто полувреме. В 48-ата минута вратарят Ян Цимерман фаулира противник в наказателното си поле и Катрлсруе получи правото да изпълни дузпа. От бялата точка Рейнолд Ябо не сбърка и вдъхна надежда на своите. Домакините обаче не успяха да стигнат да стигнат до повече от това.

След четири мача Карлсруе заема второто място с 8 точки, колкото имат още лидерът Лайпциг и третият Кайзерслаутерн.