Българският национал Илиян Мицански бе титуляр за Кайзерслаутерн при домакинското 0:0 с Волфсбург в мач от 16 кръг на Бундеслигата.

Мицански остана на терена само едно полувреме и бе заменен на почивката от Адам Немец. Това бе едва вторият мач на българския нападател като титуляр за “червените дяволи” от началото на сезона в германското първенство.

Герой за Волфсбург при спечелената точка бе швейцарският национал вратар Диего Беналио. Това бе пето поредно равенство за “вълците” в Бундеслигата.

Кайзерслаутерн заема 12-о място с 18 точки, колкото има и Волфсбург. Тимът на Стив Макларън е на една позиция по-назад заради по-малко отбелязани голове./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 16 КРЪГ
От 10 декември
1:0 Дидие Я Конан (35), 1:1 Георг Нидермайер (74), 2:1 Дидие Я Конан (76)

От 11 декември (събота)
0:1 Сидни Сам (30), 1:1 Артуро Видал (48-автогол), 1:2 Артуро Видал (61), 1:3 Ренато Аугусто (66), 1:4 Ренато Аугусто (78), 2:4 Елджеро Елиа (79)

1:0 Хамит Алтънтоп (17), 2:0 Филип Лам (72-дузпа), 3:0 Франк Рибери (79)

1:0 Марвин Компер (55), 1:1 Кристиан Айглер (88)

Кьолн - Айнтрахт (Франкфурт) 1:0
1:0 Кристиан Клеменс (76)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 11 декември (събота) от 19:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Вердер Евроспорт 2 България
Баланс: 84 мача, 30 победи за Борусия (Дортмунд), 16 равенства, 38 победи за Вердер

На 12 декември (неделя) от 16:30 часа
Фрайбург - Борусия (Мьонхенгладбах) Евроспорт 2 България
Баланс: 18 мача, 5 победи за Фрайбург, 8 равенства, 5 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

На 12 декември (неделя) от 18:30 часа