Българският национал Илиян Мицански вкара гол още в дебюта си за Инголщад, но отборът му загуби на собствен терен от Падерборн с 1:3 и остана в долната половина на класирането на Втора Бундеслига. Мицански започна като титуляр и беше най-опасният футболист на домакините.

Гостите поведоха в 27-ата минута с гол на Елиас Качунга. В края на първото полувреме Мицански бе много близо до гола, но ударът му срещна страничната греда.

В 68-ата минута българинът все пак откри головата си сметка. Моритц Хартман свали топката с глава към Мицански, който от въздуха насочи топката в мрежата - 1:1.

Инголщад се втурна в неспирни атаки, но в 76-ата минута Франсиско Каюби беше изгонен с втори жълт. Това принуди треньорът Томас Орал да извади Мицански и на негово място на терена си появи защитникът Марвин Матип. Малко по-късно Томас Бертлес отблизо вкара втори гол за Падерборн, а в 87-ата минута Албан Меха оформи крайното 1:3.

Инголщад завърши срещата с 9 души, след като червен картон в 86-ата минута получи и Щефан Лейтел.