МК Донс победи АФК Уимбълдън с 2:1 в “битката за историята”. От години двата тима имат задочен спор, кой е истинският наследник на стария Уимбълдън.

Историята датира от 2002 година, когато ръководството на “лудата банда” мести тима в Милтън Кийнс, а две години по-късно го преименува на МК Донс. Феновете на Уимбълдън обаче основават АФК Уимбълдън в знак, че не приемат решението на шефовете. От тогава насам се водят спорове, кой клуб е законният наследник на “лудата банда”, в чийто редици в края на 80-те години личаха имената на играчи като Вини Джоунс.

Това беше първият сблъсък между двата отбора и предизвика невероятен интерес на Острова. В крайна сметка МК Донс поведе в самия край на първото полувреме след страхотен изстрел на Стивън Глийсън от 30 метра. След почивката Мисън изравни след удар с глава.

Попадението му хвърли в екстаз феновете на Уимбълдън, които дори нахлуха на терена, за да го отпразнуват. В добавеното време обаче Джон Отсемобор донесе победата на МК Донс.