Англия продължава без победа над Ейре вече 28 години, след като “трите лъва” и “детелините” направиха 1:1 в контролна среща на “Уембли”. Англичаните нямат успех над ирландците от 26 март 1985 г. (2:1). След това двата тима записаха четири равенства с резултат 1:1 и две победи за Ейре с 1:0.

Шейн Лонг даде аванс на гостите в 13-ата минута, когато с глава засече центриране на Шеймъс Коулмън. Това предизвика бурна радост сред ирландските фенове, които възпланиха димки със зелен пушек на стадиона.

Десет минути по-късно Англия изравни. Франк Лампард получи топката от Даниел Стъридж на границата на вратарското поле и би точно покрай вратаря Дейвид Форд. Ашли Коул изведе “трите лъва” с капитанската лента, за да отбележи своя мач № 100 за националния отбор.

През второто полувреме вратарят на Ейре спаси удари на Тио Уолкът и Алекс Окслейд-Чембърлейн. Ирландците от своя страна показаха опасни контраатаки. Следващата контролна среща на Англия е срещу Бразилия в Рио де Жанейро в неделя.