Бастия победи Олимпик (Лион) с 4:1 в мач от 29 кръг на Лига 1. 20-годишният младеж Флориан Тувен вкара два гола за тима си и прекърши шампионските амбиции на “хлапетата”.

Тувен откри резултата за домакините точно преди почивката, но Лисандро Лопес изравни в 54-ата минута. Само две минути по-късно Антони Модест върна аванса на Бастия.

В 61-ата минута Тувен отново се разписа във вратата на Реми Веркутър, а три минути преди края Уаби Хазри вкара четвърти гол за Бастия.

Успехът помогна на Бастия да се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите. Олимпик (Лион) е втори в класирането с 53 точки, на четири зад ПСЖ, който в неделя гостува на четвъртия Сент Етиен.

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 29 КРЪГ
От 15 март (петък)
Олимпик (Марсилия) – Аячо 0:0
От 16 март (събота)
Бастия – Олимпик (Лион) 4:1

Предстоящи
На 16 март: Лориен – Брест, Сошо – Валансиен, Лил – Евиан, Монпелие – Троа, Реймс – Рен
На 17 март: Нанси – Ница, Тулуза – Бордо, Сент Етиен – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 57, 2.Олимпик (Лион) 53, 3.Олимпик (Марсилия) 51, 4.Сент Етиен 48, 5.Ница 48 и др.