ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Реал (Мадрид) записа трудна победа с 2:1 над Леванте като гост в мач от 11 кръг на Примера дивисион. Двубоят се игра при трудни условия заради наводнения терен на “Естадио Сиудад де Валенсия”, който затрудняваше движението на топката.

Кристиано Роналдо откри резултата в полза на “белия балет” в 21-ата минута, но драматичните моменти бяха през втората част. Анхел Родригес изравни в 62-ата минута след пас на Обафеми Мартинс.

Десет минути по-късно Реал (Мадрид) получи правото да изпълни дузпа. Решението на съдията Мунис Фернандес беше доста спорно, тъй като се видя, че нарушението на Хуанлу срещу Кайехон започна пред наказателното поле. Шаби Алонсо обаче не успя да се разпише при изпълнението от бялата точка, след като вратарят изби удара му.

Две минути след това Хуанлу можеше да вкара втори гол за домакините, но озовал се сам срещу Икер Касияс стреля покрай вратата.

Тимът на Жозе Моуриньо все пак стигна до победата шест минути преди края. Влезлият като резерва Алваро Мората се разписа с глава след центриране на Алонсо от фаул. 20-годишният нападател се появи на терена две минути по-рано на мястото на Месут Йозил.

Четвъртата поредна победа в Примера дивисион остави Реал (Мадрид) на трето място в класирането и на осем точки зад лидера Барселона. Леванте е шести със 17 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 11 КРЪГ
09.11.12
22:30 ч.
Бетис - Гранада 1:2
0:1 Габриел Торже (8), 1:1 Рубен Кастро (62), 1:2 Микел Рико (74)
10.11.12
17:00 ч.
Райо Валекано – Селта 3:2
0:1 Яго Аспас (12), 0:2 Яго Аспас (34), 1:2 Лео Баптистао (59), 2:2 Тито (73), 3:2 Пити (84-дузпа)
10.11.12
19:00 ч.
Еспаньол - Осасуна 0:3
0:1 Алваро Сехудо (22), 0:2 Кике Сола (63), 0:3 Мануел Омву (77)
10.11.12
21:00 ч.
Сарагоса - Депортиво (Ла Коруня) 5:3
0:1 Бруно Гама (13), 0:2 Рики (21), 1:2 Апоньо (29), 2:2 Пако Монтанйес (61), 3:2 Алваро Гонзалес (66), 4:2 Елдер Пощига (77), 5:2 Елдер Пощига (82), 5:2 Рудолфо Бодипо (90)
10.11.12
23:00 ч.
Малага - Реал Сосиедад 1:2
0:1 Карлос Вела (1), 1:1 Хавиер Савиола (37) 1:2 Шаби Прието (59)
11.11.12
13:00 ч.
Валядолид - Валенсия 1:1
0:1 Али Сисоко (13), 1:1 Виктор Перес (63-дузпа)
11.11.12
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Севиля 2:1
1:0 Оскар де Маркос (26), 2:0 Маркел Сусаета (45), 2:1 Алваро Негредо (79-дузпа)
11.11.12
18:50 ч.
Майорка - Барселона 2:4
0:1 Шави (28), 0:2 Лионел Меси (44), 0:3 Кристиан Тейо (45), 1:3 Михаел Перейра (55), 2:3 Виктор (58-дузпа), 2:4 Лионел Меси (70)
Леванте - Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Кристиано Роналдо (21), 1:1 Анхел Родригес (62), 1:2 Алваро Мората (84)

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК