Шампионът Барселона надви трудно с 2:1 гостуващия Реал Сосиедад в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион. Привиканият от дубъла Кристиан Тейо (9) и Лионел Меси (72) донесоха успеха, който доближи каталунците отново на седем точки от Реал Мадрид. Карлос Вела (74) даде надежди на баските. Срещата ще се запомни и с контузията на Серхио Бускетс, който напусна на носилка след удар в коляното.

Гуардиола запази силите на някои ключови футболисти заради реванша с Валенсия от 1/2-финалите за Купата на краля. 20-годишният Кристиан Тейо получи титулярно място, а до него в атака застанаха Исаак Куенка и Лионел Меси. Нямаше ги Шави Ернандес, Серхио Бускетс и Алексис Санчес.

Още в петата минута Меси остана сам срещу вратаря Клаудио Браво, но би в тялото му. След 20-ина секунди Антоан Гризман изведе Диего Ифран срещу Виктор Валдес и каталунският страж спаси с майсторска намеса. В 9-ата минута Родриго Тейо получи пас от Меси и с едно докосване пусна топката покрай вратаря за 1:0. Талантливият бързак вече има три гола през този сезон след две попадения за Купата на краля. Младият Тейо се включи много добре и при равенството 0:0 на Барса като гост на Виляреал преди няколко дни.

В 26-ата минута Сеск Фабрегас имаше шанс срещу вратаря, но стреля неточно. В 33-ата много активният Тейо стигна до аутлинията и подаде назад, Иниго Мартинес изрита топката и тя попадна в ръцете на чилийския страж. Въпреки протестите двоен удар не беше регистриран. В 45-ата и Даниел Алвеш провери точността на шута си, но не намери целта.

Секунди след началото на втората част Ифран прехвърли Хавиер Масчерано, но притичалият Карлес Пуйол се намеси. Минута по-късно Тейо се освободи от двама и стреля ниско, но в ръцете на Браво. В 51-ата минута Антоан Гризман излезе сам срещу Валдес, но отново вратарят се намеси, този път с крак. В 63-ата минута Меси преодоля вратаря, но не съумя да залъже върналия се Иниго Мартинес. Шест по-късно страхотна контра на "блаугранас" намери Куенка отдясно. Неговият шут намери гредата, а при добавката Тейо опъна мрежата. Попадението обаче не беше зачетено, тъй като Дани Алвеш игра с топката на голлинията в положение на засада.

В 72-ата минута Лео Меси вкара за 2:0. Той получи пас от Алвеш и изпревари вратаря, след което търкулна топката зад голлинията. Само две минути след това обаче Гризман изведе Карлос Вела, който намали на 1:2. До края на мача домакините от Барселона имаха още няколко шанса, но Меси пропусна. В 83-ата минута Серхио Бускетс напусна на носилка след тежък удар в коляното.

Атлетик (Билбао) - Еспаньол 3:3
1:0 Оскар Де Маркос (26), 1:1 Кристиан Ромарик (33), 1:2 Владимир Вайс (48), 2:2 Фернандо Йоренте (58), 3:2 Хави Мартинес (65), Хуан Албин (90)
04.02.12
19:00 ч.
Леванте - Сантандер 1:1
1:0 Аруна Коне (23), 1:1 Мануел Арана (61)
Барселона - Реал Сосиедад 2:1
1:0 Родриго Тейо (9), 2:0 Лионел Меси (72), 2:1 Карлос Вела (74)
05.02.12
13:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Осасуна (ТВ+ "Булсатком")
20:45 ч.
Сарагоса - Райо Валекано  (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 21 мача, 12 победи за Сарагоса, 7 равенства, 2 победи за Райо Валекано
05.02.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) - Валенсия (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 143 мача, 52 победи за Атлетико (Мадрид), 37 равенства, 54 победи за Валенсия