Много нерви, седем жълти картона и нито един гол предложи мега дербито на Южна Америка между Аржентина и Бразилия (0:0) в битка за класиране на Мондиала в Катар.

Мачът в Сан Хуан започна предпазливо, но след първия четвърт час и двата тима започнаха да поглеждат по-смело към вратата на съперника. Първото 100%-ово положение дойде в 42-ата минута, когато Родриго де Паул стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Бразилия спаси.

"Селесао" пропусна своя шанс в 60-ата минута след удар от воле на Фред, който уцели напречната греда.

До края на срещата Винисиус за Бразилия и Меси за Аржентина опитаха да променят нулевото равенство, но не успяха.

След Бразилия (35 т.), и Аржентина (29 т.) вече се класира на Световното по футбол в Катар. "Гаучосите" си осигуриха участие за Мондиала след загубата на Чили с 0:2 от Еквадор. В другата среща от тази сутрин Колумбия и Парагвай завършиха при 0:0.