Молде защити шампионската си титла в Норвегия, след като победи Хьонефос с 1:0 след гол на Даниел Чукву, а Стрьомгодсет изненадващо загуби с 1:2 от Санднес Улф.

Успехът над Хьонефос донесе на тима на Оле Гунар Солскяер актив от 59 точки и кръг преди края Молде има 4 точки аванс пред Стрьомгодсет. Това е втора шампионска титла за бившия нападател на Манчестър Юнайтед за две години начело на Молде.

Даниел Чукву, който се появи на терена след почивката на мястото на Дани Анган, се разписа с глава в 60-ата минута, когато при изпълнение на корнер се оказа непокрит на далечната греда.

На почивката борбата за титлата изглеждаше доста оспорвана, тъй като Стрьомгодсет водеше на Санднес Улф с гол на халфа Абдисалам Ибрахим, който е под наем от Манчестър Сити.

Домакините обаче обърнаха през второто полувреме, когато Кристиан Гиткяер и Авни Пепа наказаха грешки на защитата при изпълнения на корнер.