Молде поднесе изненадата в днешните мачове от Лига Европа. Норвежкият гранд победи Селтик в Глазгоу с 2:1 и се утвърди на първото място в група "А". "Сините" вече имат 10 точки, а вторият Фенербахче е с 5. Аякс има 3 , а "детелините" са последни само с 2 т.

Молде игра със самочувствие на "Хемпдън Парк" и поведе в 21-ата минута с гол на Мохамед Елионуси. Домакините обаче нямаха никакво намерение да се предават и само 5 минути по-късно изравниха. Разписа се Крис Комънс (26) за 1:1. Развръзката настъпи в 37-ата минута, когато Даниел Хестад се възползва от грешка в отбраната на Селтик и вкара за крайното 1:2. Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Нир Битон получи червен картон в 77-ата минута.

В другата среща от групата Аякс и Фенербахче също изненадващо завършиха 0:0.