Монако спечели с 5:2 при визитата си на четвъртодивизионния Мулен Изьор и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция.

Аматьорският тим на два пъти изравняваше на „монегаските” преди почивката, но след това отстъпи пред класата на съперника. Гуидо Карийо (1) откри за гостите, а Елхаджи Малик Сек (28-дузпа) изравни. Стеван Йоветич (38) отново даде преднина на Монако, но в края Жереми Арден (44) вкара за 2:2.

След почивката Гуидо Карийо (49, 83) оформи хеттрика си, а веднъж от бялата точка бе точен Фабиньо (54-дузпа).

Елитните Гинган и Каен също продължават напред. Бретанците от Гинган се наложиха с 1:0 над Ниор след попадение на Маркюс Коко (33). Нормандците от Каен пък победиха с 2:0 при гостуването си на Азебрук с голове на Силвио Роделен (27) и Йоел Армугом (82).