Монако отказа Нант от борбата за място в челната тройка на Лига 1, след като в мач от 14 кръг се наложи с 1:0 като гост на “канарчетата”.

Мунир Обади вкара единствения гол в мача в 70-ата минута с удар извън наказателното поле, при който лек рикошет изненада вратаря на домакините Реми Риу.

В последната минута беше отменен гол на Нант заради фаул на Омар Вискарондо срещу Ерик Абидал, а в добавеното време Алехандро Бедоя пропусна чисто положение за “канарчетата”.

С този успех Монако се утвърти да третото място с 29 точки, на пет пред четвъртия Олимпик (Марсилия), но и на четири точки от лидера ПСЖ. Нант е пети с 23.

Нант – Монако 0:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 34, 2.Лил 30, 3.Монако 29, 4.Олимпик (Марсилия) 24, 5.Нант 23 и др.