Монако победи като гост четвъртодивизионния Монт д’Ор Азерт с 3:0 и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Франция. Головете за успеха на гостите бяха дело на Радамел Фалкао (29) и резервата Емануел Ривиер (63, 72).

Лошата новина от този мач за монегаските е контузията на голмайстора и колумбийски национал Радамел Фалкао, който получи травма в коляното и беше изнесен на носилка в края на първата част. Колумбиецът бе изритан от Сонер Ертек в 40-ата минута и остана на земята, а на почивката бе заменен от Ривиер.

Засега все още не е ясно какво е състоянието на нападателя, но предположенията за тежка контузия, която би могла да го извади от състава на Колумбия за световното първенство в Бразилия от 12 юни до 13 юли.

За Монт д'Ор Азерг игра ветеранът Людовик Жюли, чийето име носи стадионът на скромния тим.