Интригата във френската Лига 1 ще остане жива до последните кръгове. Само три часа, след като ПСЖ прегази Бастия с 5:0, лидерът Монако срази Нанси с 3:0 като гост в мач от 36-ия кръг. "Монегаските" вече имат 86 точки, а са с мач по-малко от столиния гранд, който има 83 т.

Тимът от Княжеството не допусна изненада при визитата си на Нанси и реши всичко още преди почивката, макар че във вторник имат полуфинал срещу Ювентус в Шампионската лига. Борещите се за оцеляване новаци се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в третата минута, когато Тобиас Бадила си вкара автогол, а в 40-ата Бернардо Силва покачи на 0:2.

Тома Лемар оформи класиката в 86-ата минута.  След поражението Нанси остана на предпоследното място с 32 точки.