Монако продължава победния си ход във френската Лига 1. Лидерът спечели визитата си на Монпелие с 2:1 в мач от 24-ия кръг на първенството. Тимът от Княжеството има 55 точки, преследвачът Пари Сен Жермен е с 49 и мач по-малко. Третият Ница също е с 49 и среща аванс.

Камил Глик изведе гостите напред в 16-ата минута, а само 5 по-късно Килиан Лотин се възползва от грешка в противниковата защита и покачи на 0:2.

Почетното попадение за Монпелие беше дело на Хилтон в 47-ата минута. Монако завърши срещата с 10 души, след като Жемерсон получи червен картон (втори жълт) в 88-ата минута.

В друга среща от кръга Бордо разби Каен като гост с 4:0. Точни бяха Диего Ролан (11),Франсоа Камано (22, 63) и ветеранът Ярослав Плашил (90).