Монако направи поредната си крачка към спечелване на шампионската титла във френската Лига 1. „Монегаските“ биха лесно с Лил с 4:0 на своя стадион "Луи II".

Радамел Фалкао откри резултата още в 6-ата минута. После Бернардо Силва покачи на 2:0 секунди преди почивката. За гола асистира Килиан Мбапе, който навърза защитата на противника и намери съотборника си във вратарското поле, а той нямаше как да сбърка - 2:0.

Фалкао направи преднината класическа в 69-ата минута, а крайния резултат оформи защитникът на гостите Жуниор Алансо, който си вкара автогол малко преди последния съдийски сигнал.

Това беше гол №102 в Лига 1 за "монегаските", които са третият най-резултатен отбор във водещите първенства в Европа. Повече попадения е вкарал само Барселона (112).

В същото време Пари Сен Жермен смаза Сент Етиен с 5:0 като гост. Още във 2-ата минута Единсон Кавани с глава разстреля Стефан Рюфие – 0:1.

В 38-ата Марко Верати изведе Лукас Моура сам срещу вратаря и бразилецът покачи резултата.  После Кавани (74) се разписа за 0:3. Пет минути по-късно Лукас беше точен за 0:4. Секунди преди края на мача резервата Джовани Ло Селсо асистира на Дракслер, който фиксира крайното 0:5.

Монако има 89 точки и мач по-малко, ПСЖ е втори с 86 точки, трети е Ница със 77. Сент Етиен пък се срина до 8-ата позиция с 50 т.

„Монегаските” са с доста по-добра голова разлика (20 гола повече) от втория в класирането и дори при евентуално изравняване на точките, което означава Монако да загуби следващите два мача, а ПСЖ да спечели последния си, „принцовете” трябва да наваксат изоставане откъм попадения, което изглежда невъзможно.