Бившият тим на Димитър Бербатов започна с победи участието си в новия сезон на Лига 1, след като в мач от 1 кръг обърна Ница за успеха с 2:1 като гост в Дербито на Лазурния бряг.

Ница беше по-добрият тим в началото на мача и в седмата минута откри резултата чрез бившия играч на „монегаските“ Валер Жермен. В края на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като Оловие Боскали беше отстранен за два жълти картона.

Бернардо Силва изравни резултата в 51-ата минута, а десет минути по-късно Лейвин Курзава вкара победното попадение за тима на Леонардо Жардим.

Новакът Анже спечели първата си победа в елита от 21 години, след като спечели с 2:0 гостуването си на Монпелие. Абдул Разаги Камара откри резултата в 4-ата минута, а Жил Суну подпечата успеха на гостите в 79-ата.