Двата тима направиха вълнуващ двубой на стад "Жерлан" завършил 2:2. домакините обаче трябваше доста да се поотрудят за хикса, като попадение на Пикион в 81-ата минута спаси тима от загуба. Преди това Монако на два пъти повеждаше чрез Леко и Пино, а Крис вкара за Лион. Домакините бяха по-дейният тим на терена през първата част, но пропуски пред вратата на Монако направиха Бензема Жуниньо и Гросо. Гостите обаче се бранеха добре и при една от малкото си контраатаки успяха да открият резултата. Парк проби по крилото, центрира и Леко засече топката във вратата на Лорис. Втората част Лион продължи да напада по-настървено и в 65-ата минута Крис успя да изравни, засичайки с глава центриране на Жуниньо. Само минута по-късно обаче гостите отново бяха напред в резултата след точен изстрел от труден ъгъл на Пино. До края на мача Лион се хвърли в отчаян щурм, който в крайна сметка даде резултат. В 81-ата минута Пикион засече центриране от корнер и от близо порази вратата за крайното 2:2. Това равенство попречи на домакините да изпреварят Марсилия на върха на таблицата и остават на втората позиция с 60 точки. Монако пък е 10-ти с 37 точки. /БЛИЦ