Шампионът ПСЖ и Монако завършиха 1:1 в мача помежду си от 22-ия кръг на френската Лига 1.

Срещата на “Парк де Пренс” бе доста равностойна с множество голови положения и пред двете врати. Единсон Кавани и Лукас Моура изтърваха най-изгодните ситуации за домакините през първата част, а Лемар, Фабиньо и Джибрил Сидибе от гостите бяха най-близо до гола преди почивката.

Монегаските започнаха по-добре втората част, като на два пъти Радамел Фалкао и веднъж Багайоко пропиляха шансове за гол. Последваха пропуски на Анхел ди Мария и Юлиан Дракслер, който обаче бе изблъскан в гръб от Суидибе в 80-ата минута и парижани получиха правото да изпълнят дузпа. Единсон Кавани (81-дузпа) бе точен от бялата точка и домакините се виждаха победители, но в добавеното време Бернардо Силва (90+2) донесе точката на гостите.

Така Монако се върна на върха с 49 точки, колкото има и Ница. ПСЖ остава трети с 46 точки.