Гинган загуби у дома от Монако с 0:2 в среща от 18-ия кръг на френската Лига 1.

„Монегаските” нямаха проблеми при визитата си в регион Бретан и си решиха мача още преди почивката. Те поведоха още в 4-ата минута с гол на Антони Мартиал. Бившият играч на Лион получи топката в наказателното поле от Хамес Родригес и със силен шут разстреля вратаря за 0:1.

В средата на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като десният бек Жонатан Мартинс Перейра си изкара два глупави жълти картона само за четири минути, като и при двата случая игра с ръка. В края на полувремето гостите вкараха и втория си гол. Това се случи в 42-ата минута, когато след изпълнение на корнер Лавин Курзава се разписа с глава за 0:2.

През втората част домакините нямаха шанс да обърнат мача с човек по-малко на терена, а Монако намали оборотите и не пожела да реализира още попадения.

След победата си Монако събра 41 точки и се доближи на 2 пункта до лидера ПСЖ. Гинган е на 12-о място с 23 точки.

18:00 часа: Лил – Бастия
22:00 часа: Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 43 точки, 2.Монако – 41, 3.Лил – 36, 4.Нант – 29, 5.Марсилия – 27, 6.Сент Етиен – 27, 7.Бордо – 27 и др.