Монако се наложи над Клермон с 4:2 като гост в първия кръг на френската Лига 1.

Мачът започна трудно за тима от Княжеството, като само след седем минути игра изоставаше в резултата с гол на полския защитник на домакините Матеуш Витеска, който вкара топката с глава през ръцете на вратаря Филип Кон. Монако направи пълен обрат до почивката с попадения на Вандерсон и капитана си Висам Бен Йедер. Мухамед Шам изравни за Клермон след двойно подаване с Алиду Сейду, но Бен Йедер отново даде аванс на монегаските си с второто си попадения в мача. Дълбоко в добавеното време резервата на гостите Магнес Аклиуш оформи крайното 4:2.

Нигерийският нападател Акор Адамс бе напът да донесе домакинската победа на Монпелие над новака Льо Авър, но мачът завърши при реми - 2:2. Гостите поведоха чрез Готие Лорис през първата част, но Адамс вкара два гола само за два минута, с което гарантира обрата за тима от Южна Франция. В добавеното време Самюел Грандсир донесе точката на Льо Авър.

КЛЕРМОН - МОНАКО 2:4
1:0 Матеуш Витеска (7), 1:1 Вандерсон (26), 1:2 Висам Бен Йедер (43), 2:2 Мухамед Шам (53), 2:3 Висам Бен Йедер (70), Магнес Аклиуш (90+3)

В друг мач от кръга Тулуза се наложи като гост над Нант с 2:1. "Канарчетата" първи откриха резултата чрез Мостафа Мохамед от дузпа в 13-ата минута. Тулуза изравни благодарение на Закария Абдухлал, а в самия край на срещата Расмус Николайсен донесе трите точки за гостите.

НАНТ - ТУЛУЗА 1:2
1:0 Мостафа Мохамед (13-дузпа), 1:1 Закария Абдухлал (62), 1:2 Расмус Николайсен (90+1)

По-рано през деня Брест надви Ланс с 3:2, а в друг мач от кръга завърналият се в елита Льо Авър измъкна точка след 2:2 при визитата си на Монпелие.