Монако и ГФК Аячо завършиха 2:2 в мач от 20-ия кръг на френската Лига 1. Издънката на „монегаските” (33) ги свали от второто място във временното класиране, където вече е Анже. Сензацията на сезона има 34 точки, а лидерът Пари Сен Жермен е недостижим на практика и теория с фантастичните 54 т.

Корсиканците вече 10 поредни мача нямат загуба. Играчите на треньора Тиери Лоре дори можеха да си тръгнат с трите точки от Княжеството, след като водеха на почивката с 2:0. Халид Бутаиб откри в 9-ата минута, а в 31-ата Джон Чибумбу удвои. Фабиньо намали от дузпа в 51-ата минута, а ветеранът Рикардо Карвальо изравни с глава в 74-ата минута.

В същото време Бордо взе важни три точки при визитата си на Монпелие - 1:0. Единственото попадение заби Шейк Диабате още в 16-ата минута.