Монако победи Нант с 1:0 в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение заби Марио Пашалич в 43-ата минута. „Монегаските” са пети във временното класиране, „канарчетата” са 11-и.

Лил пък си тръгна само с точка от визитата си в опашкаря Троа – 1:1.Бензия откри за бившия тим на Владо Манчев в 9-ата минута, но Жан изравни в 71-ата.

Гинган надви Тулуза с 2:0 след две попадения през второто полувреме. Разписаха се Прива (59) и Салибю (70).  В 42-ата минута Бриан от домакините пропусна и дузпа. Тулуза завърши срещата с 10 души, след като Кана Бийк получи червен картон в 87-ата минута.

Монпелие спечели домакинството си на Реймс с 3:1. Вебер (12) откри за гостите, но Ятабаре (21), Камара (69) и Дабо (84) направиха обрата пълен.