Претендентът за шампионската титла Монако трябваше да се задоволи само с точка при гостуването си на Реймс, тъй като двата тима направиха 1:1 в мач от 8 кръг на Лига 1.

Гол на Антоан Дево даде аванс на домакините още в четвъртата минута, но 13 минути по-късно “монегаските” изравниха с точно изпълнение на фаул на Жоао Моутиньо. Гостите завършиха мача с човек повече, след като Атила Туран получи втори жълт картон три минути преди края.

Въпреки че двата тима имат общо 13 шампионски титли на Франция (шест на Реймс и 7 на Монако), това беше първият им сблъсък в елита от сезон 1978/79 насам. Равенството беше достатъчно на “монегаските” да оглавят класирането с 18 точки, колкото има и ПСЖ. Реймс пък записа пето поредно реми и е 10-и с 11 точки и няма загуба вече седми мач.

Реймс - Монако 1:1

КЛАСИРАНЕ: 1.Монако 18 т., 2.ПСЖ 18 т., 3.Олимпик (Марсилия) 17 т., 4.Лил 14 т., 5.Ница 14 т. и др.