Рен загуби у дома от Монако с минималното 0:1 в среща от 33-ия кръг на френската Лига 1. Българският нападател Димитър Бербатов остана на резервната скамейка на гостите и не се появи в игра през целия мач.

През първото полувреме гостите бяха по-активни, но така и не съумяха да поведат в резултата. Това все пак се случи малко след почивката в 55-ата минута Жереми Тулалан даде страхотен пас към Еманюел Ривиер, който реализира единствения гол в мача. До края „монегаските” запазиха аванса си и се поздравиха с успеха.

След победата си Монако остава на второ място с актив от 69 точки и отново има аванс от 6 пункта пред Лил. Рен е на 13-а позиция с 38 пункта с преднина от 8 точки пред опасната зона.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 33 КРЪГ
21:30 часа
11.04.2014
Монпелие - Марсилия 2:3
0:1 Матьо Валбуена (42), 1:1 Реми Сабела (48), 1:2 Андре Жиняк (58), 2:2 Морган Сансон (79), 2:3 Димитри Пайе (89)
18:00 часа