Борусия (Мьонхенгладбах) спечелиха по изключително драматичен начин сблъсъка си с Волфсбург с 1:0 след продължения и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия.

Двата тима се бяха захапали здраво, като всеки от тях имаше своите шансове да отбележи, но въпреки това резултатът се запази непроменен през всички 90 минути на редовното време. Гостите могат повече да съжаляват, тъй като техен гол в 86-ата минута, дело на Тиаго Томаш, не бе зачетен заради засада.

В продълженията попаденията отново липсваха до 120-ата минута, когато Куадио Коне успя да порази вратата на "вълците" и да класира "жребчетата" за следващата фаза.

В друг мач от 1/8-финалите Санкт Паули бе далеч по-убедителен в гостуването си на Хомбург. "Пиратите" се наложиха с категоричното 4:1 и също продължават напред.