Борусия (Мьонхенгладбах) нанесе първа шампионатна загуба на Борусия (Дортмунд) за сезона, след като победи у дома с 2:0 в сблъсъка помежду им от осмия кръг на 51-ия сезон в германската Бундеслига.

През първата част на „Борусия Парк” гостите от Дортмунд бяха по-активни, но и те като домакините от Мьонхенгладбах нямаха някакви по-сериозни положения, след които евентуално да поведат в резултата.

След почивката „жребците” поизравниха играта и самия край се поздравиха с трите точки. Пропуски за гостите направих Марко Ройс и Обамеянг, за да се стигне до 81-ата минута когато Матс Хумелс фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Вайденфелер Норвейт и реферът Мануел Грете от Берлин отсъди дузпа.

Макс Крузе (82-д.) бе точен от бялата точка за 1:0, а за нарушението си Хумелс получи директен червен картон и гостите доиграха мача в намален състав. Три минути по-късно Марко Ройс можеше да изравни, но ударът му срещна напречната греда, а в 87-ата минута Хуан Аранго даде чудесен извеждащ пас към Рафаел и бразилецът оформи крайното 2:0.

След успеха си „жребците” се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 13 точки. Въпреки загубата си Дортмунд остава начело с 19 пункта, но може да бъде свален от върха още тази вечер, когато Байерн гостува на Байер (Леверкузен), а при какъвто и да е изход от този двубой един от двата тима ще стане новият лидер в Бундеслигата.

Шалке 04 – Аугсбург 4:1
0:1 Саша Мьолдерс (10), 1:1 Кевин-Принс Боатенг (16-дузпа), 2:1 Адам Салай (28), 3:1 Адам Салай (78) 4:1 Макс Майер (86)
05.10.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Борусия (Дортмунд) 2:0
1:0 Макс Крузе (82-дузпа), 2:0 Рафаел (87)
05.10.13
16:30 ч.
Щутгарт – Вердер 1:1
1:0 Мартин Харник (6), 1:1 Нилс Петерсен (37)
05.10.13
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Брауншвайг) 0:2
0:1 Карим Белараби (30), 0:2 Доминик Кумбела (86)
05.10.13
16:30 ч.
Майнц – Хофенхайм 2:2
0:1 Кевин Фоланд (14), 0:2 Роберто Фирмино (22), 1:2 Максим Чупо-Мотинг (82), 2:2 Николче Новески (90+3)
05.10.13
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 68 мача, 15 победи за Байер (Леверкузен), 13 равенства, 40 победи за Байерн
06.10.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 62 мача, 14 победи за Нюрнберг, 16 равенства, 32 победи за Хамбургер
06.10.13
18:30 ч.
Фрайбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 8 победи за Фрайбург, 2 равенства, 10 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.