Борусия (Мьонхенгладбах) обърна у дома Шалке 04 с 2:1 в среща от 15-ия кръг на германската Бундеслига и се утвърди на четвъртото място във временното класиране. Гостите от Гелзенкирхен получиха дузпа в началото и перуанецът Джеферсон Фарфан (17-дузпа) бе точен от бялата точка за 0:1. „Жребците” обаче направиха обрат още до края на първата част. Първо бразилецът Рафаел (24) изравни за 1:1, а в добавеното време на полувремето голмайсторът Макс Крузе (45+1) бе точен за 2:1. След почивката до нови голове не се стигна. Така Мьонхенгладбах събра 31 точки и остава твърдо на четвърта позиция. „Миньорите” са пети с 24 пункта.

Щутгарт също постигна домакински обрат срещу Хановер, но с 3:2 в своеобразно дерби на Баден Вюртемберг. Швабите поведоха с гол на австрийския национал Мартин Харник (13), възползвал се от пас на Вернер. Гостите от Хановер обаче направиха обрат само за три минути, след като полякът Артур Собиех (28) и сенегалецът Салиф Сане (31) бяха точни за 1:2. Радостта им обаче бе твърде кратка, тъй като Харник асистира на Ведад Ибишевич (33) за 2:2. След почивката Ибрахима Траоре (51) се разписа за 3:2 след пас на Лайтнер, а Константин Рауш (83) оформи крайното 4:2 след втора асистенция в мача на Вернер. С успеха си Щутгарт събра 19 точки и се изкачи на 10-о място във временното класиране. Хановер има 17 пункта и е на 12-а позиция.

Хамбургер продължи с колебливите си изяви и загуби изненадващо у дома от Аугсбург с 0:1. Единственото и победно попадение за гостите реализира аржентинският национал Раул Бобадия (18) след асистенция на Халил Алтънтоп. С успеха си Аугсбург вече има 20 точки и е на осмо място. „Червените шорти” пък са на 13-а позиция с 16 пункта.

Айнтрахт (Франкфурт) пък падна на свой терен от Хофенхайм с 1:2. Всичките три попадения паднаха през второто полувреме. Първо Свен Шиплок (46) даде аванс на гостите, но малко след това испанецът Хоселу (48) изравни за 1:1. Победният гол за Хофенхайм реализира Роберто Фирмино (51) след пас на Шиплок. След победата си тимът от Зинсхайм вече има 17 точки и заема 11-о място. Айнтрахт е на 15-а позиция с 11 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.13
21:30 ч.
Нюрнберг – Майнц 1:1
1:0 Пер Нилсон (5), 1:1 Шинджи Оказаки (75)
07.12.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04 2:1
0:1 Джеферсон Фарфан (17-дузпа), 1:1 Рафаел (24), 2:1 Макс Крузе (45+1)
07.12.13
16:30 ч.
Щутгарт – Хановер 4:2
1:0 Мартин Харник (13), 1:1 Артур Собиех (28), 1:2 Салиф Сане (31), 2:2 Ведад Ибишевич (33), 3:2 Ибрахима Траоре (51), 4:2 Константин Рауш (83),
07.12.13
16:30 ч.
Вердер – Байерн 0:7
0:1 Асани Лукимия (21-авт.), 0:2 Даниел ван Буйтен (27), 0:3 Франк Рибери (38), 0:4 Марио Манджукич (60), 0:5 Томас Мюлер (68), 0:6 Франк Рибери (82), 0:7 Марио Гьотце (90)
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм 1:2
0:1 Свен Шиплок (46), 1:1 Хоселу (48), 1:2 Роберто Фирмино (51)
07.12.13
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 68 мача, 25 победи за Борусия (Дортмунд), 19 равенства, 24 победи за Байер (Леверкузен)
08.12.13
16:30 ч.
Фрайбург – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 9 победи за Фрайбург, 6 равенства, 5 победи за Волфсбург
08.12.13
18:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 28 мача, 8 победи за Айнтрахт (Брауншвайг), 10 равенства, 10 победи за Херта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.