Борусия (Мьонхенгладбах) разби у дома Херта с 3:0 в среща от 26-ия кръг на германската Бундеслига и се върна в битката за четвъртото място, даващо прави на участие в Шампионска лига.

Венецуелският национал Хуан Аранго (28) откри резултата в полза на домакините, а четири минути по-късно голмайсторът на Херта Адриан Рамос обърка вратите и реализира в собствената си за 2:0. Бившата звезда на берлинчани Рафаел (40) пък направи резултата класически - 3:0.

След почивката в 52-ата минута Мартин Щранцл можеше да вкара четвърти гол за „жренците”, но нацели гредата. До края на мача не се случи нищо интересно и други попадения не паднаха.

След успеха си Мьонхенгладбах се изкачи до пето място само на 2 точки зад четвъртия Байер (Леверкузен), който е с мач по-малко. Херта остана на девета позиция с 36 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ
21.03.14
21:30 ч.
Фрайбург – Вердер 3:1
1:0 Юлиян Шустер (15), 2:0 Феликс Клаус (53), 3:0 Адмир Мехмеди (59), 3:1 Нилс Петерсен (70)
22.03.14
16:30 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Брауншвайг) 3:1
1:0 Леон Горетцка (17), 2:0 Клаас Ян Хунтелаар (66), 2:1 Бенджамин Кесел (81), 3:1 Адам Салай (90+4)
Хановер – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Матс Хумелс (43), 0:2 Роберт Левандовски (52)
22.03.14
16:30 ч.
Волфсбург – Аугсбург 1:1
0:1 Тобиас Вернер (43), 1:1 Ивица Олич (81)
22.03.14
16:30 ч.
Майнц – Байерн 0:2
0:1 Бастиан Швайнщайгер (82), 0:2 Марио Гьотце (86)
22.03.14
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Херта 3:0
1:0 Хуан Аранго (28), 2:0 Адриан Рамос (32-авт.), 3:0 Рафаел (40)
23.03.14
16:30 ч.
Нюрнберг – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 55 мача, 14 победи за Нюрнберг, 19 равенства, 22 победи за Айнтрахт (Франнкфурт)