Борусия Мьонхенгледбах излезе на трето място във временното класиране на Бундеслигата, след като победи Унион Берлин с 4:1.

В герой за Борусия се превърна младият Маркус Тюрам, който реализира две попадения. Нойхаус и Плеа също вкараха за домакините, а за гостите точен бе Себастиан Андерсон.

Борусия поведе още в 17-ата минута, когато Нойхаус се разписа с точен удар в десния страничен стълб на вратата на Рафал Гикиевич. Малко преди края на първото полувреме Тюрам удвои аванса на тима от Гладбах.

В началото на второто полувреме Унион върна един гол чрез Себастиан Андерсон, но силите на гостите стигнаха само дотам.

Борусия вкара трето попадение в 59-ата минута с втория гол на Тюрам, преди в 81-ата Плеа да оформи крайното 4:1.

Домакините събраха 56 точки и заеха третото място в класирането. РБ Лайциг обаче е с 55 и мач по-малко.