Шампионът на Франция Монпелие победи като домакин Бордо с 1:0 в 1/8-финален сблъсък за Купата на Лигата и продължи в следващия етап на надпреварата.

През първото полувреме играта бе равностойна и двата тима не успяха да си отбележат гол, но след почивката домакините имаха повече късмет и стигнаха до минималния успех. Единственото и победно попадение за тях падна в 61-ата минута, а него автор стана Джонатан Тинан.

До края на мача „жирондици” опитаха всичко по силите си, за да изравнят, но така и можаха да преодолеят стража на Монпелие Лаурен Пионие. В 82-ата минута домакините останаха и с човек по-малко на терена, след като Юншам получи втори жълт и съответно червен картон. Въпреки това домакините успяха да удържат преднината си и продължават на 1/4-финалите.