Валансиен и шампиона Монпелие не успяха да се победят и завършиха 1:1 в мача помежду си от 13-ия кръг на френската Лига 1.

Това бе трето поредно равенство за шампионите, които поведоха с гол на Гаетан Шарбоние в 16-ата минута. В 39-ата минута обаче Антони льо Талек намери Грегори Пужол и нападателят стреля право покрай вратаря на гостите Жофри Журдрен за 1:1.

В началото на втората част Монпелие остана с човек по-малко, след като Джамел Сайхи бе изгонен с директен червен картон, но въпреки това шампионите удържаха равенството.

След равенството Валансиен пропусна възможността да се изкачи на върха във временното класиране и остава на четвърта позиция с 22 пункта, а Монпелие е едва на 14-о място с 14 точки.

22:00 часа: Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 23 т., 2.Марсилия 23, 3.Лион 22, 4.Рен 22, 5.Сент Етиен 21, 6.Валансиен 21, 6.Бордо 21 и др.