Монпелие победи дома Реймс с 3:1 в среща от 29-ия кръг на френската Лига 1 и се приближи на 4 точки от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Лукас Бариос (4, 73) даде ранен аванс на домакините, а след почивката удвои преднината им с втори гол. Лъч надежда за Реймс се появи малко преди края, когато Принс Онианг (88) засече в мрежата зад Жофри Жудрен подаване на Аиса Манди, но Морган Сансон (90+2) уби интригата и оформи крайното 3:1. Така Монпелие се нареди шести в класирането с 45 точки. Реймс е 13-и с 35 точки.

Ланс надви Тулуза с 1:0 и си върна частица надежда, че може да запази мястото си в елита. Единственото попадение вкара резервата Пабло Шавария (77), възползвал се от центриране на Вилиан Сиприен. Така Ланс събра 25 точки и спасението в момента е на 7 точки. Тулуза също е в опасната зона на 18-о място с 29 точки.

Лориен спечели с 2:1 у дома срещу Каен. Гостите от Нромандия останаха с човек по-малко още в 18-ата минута, след като Дамиен Да Силва получи червен картон за високо вдигнат крак срещу съперник. Въпреки това те поведоха с гол на Ерве Базил (43). Малко след това домакините изравниха чрез Рафаел Гереро (44). В средата на втората час "мерлузите" успяха да стигнат до победата след като Джордан Аю (60) се освободи от защитник и с удар по земя донесе трите точки на домакините. Така Лориен вече е 15-и с 34 точки. Каен е със същия актив, но по-добра голова разлика и това му отрежда 14-а позиция.

Нант победи Евиан с 2:1 и може да диша по-спокойно в средата на класирането. Жорж-Кевин Нкуду (45) откри в последните моменти на първата част, а веднага след почивката Серж Гакпе (47) удвои. Кларк Н'Сикулу (76) намали за гостите от Горна Савоя, но това се оказа недостатъчно за нещо повече от почетна загуба. Нант е на осмо място с 39 точки, докато Евиан е на 17-а позиция с 32.
ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 29 КРЪГ
13.03.15
21:30 ч.
Ница - Гинган 1:2
0:1 Кристоф Мандане (49), 1:1 Ерик Бауте (57), 1:2 Кристоф Мандане (61)
13.03.15
21:30 ч.
Монако - Бастия 3:0
1:0 Антъни Мартиал (22), 2:0 Матеус Карвальо (43), 3:0 Антъни Мартиал (51)
14.03.15
18:00 ч.
Метц - Сент-Етиен 2:3
0:1 Макс Градел (38), 0:2 Мевлют Ерденч (42), 1:2 Кевин Лежеун (56), 1:3 Йоан Моло (80), 2:3 Йени Нгбакото (90-дузпа)
Монпелие - Реймс 3:1
1:0 Лукас Бариос (4), 2:0 Лукас Бариос (73), 2:1 Принс Онианг (88), 3:1 Морган Сансон (90+2)
14.03.15
21:00 ч.
Лориен - Каен 2:1
0:1 Ерве Базил (43), 1:1 Рафаел Гереро (44), 2:1 Джордан Аю (60)
14.03.15
21:00 ч.
Нант - Евиан 2:1
1:0 Жорж Кевин Нкуду (45), 2:0 Серж Гакпе (47), 2:1 Кларк Н'Сикулу (76)
Олимпик (Марсилия) - Лион
Баланс: 96 мача, 29 победи за Олимпик (Марсилия), 36 равенства, 31 победи за Лион

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.