Шампионът на Франция Монпелие спечели втора победа от началото на сезона, след като в мач от 7 кръг се наложи с 2:0 над Нанси.

Мароканският халф Юнес Белханда откри резултата след асистенция на Карим Аит Фана в 66-ата минута. Попадение на Сюлейман Камара подпечата победата на гостите.

Успехът изкачи Монпелие на 12-о място с 8 точки, на 10 от лидера Олимпик (Марсилия).

Лориен запази четвъртото си място, но вече с 13 точки, след като попадение на Жил Суну в края на мача донесе на “мерлузите” равенството 1:1 с Евиан.

На една точка за Лориен е Тулуза, който победи с 2:0 новака Троа като гост след голове на Уисам Бен Йедер и Еманюел Ривиер.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 30 септември (неделя): Валансиен – Олимпик (Марсилия), Сент Етиен – Реймс, Олимпик (Лион) – Бордо

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 18, 2.ПСЖ 15, 3.Олимпик (Лион) 14, 4.Лориен 13, 5.Тулуза 12 и др.