Лидерът във Франция Монпелие загуби като гост на Лориен с 1:2 и завърза още повече битката за титлата. Конкурентът им ПСЖ гостува по-късно на Оксер и ако спечели двата отбора ще се изравнят по точки на върха 6 кръга преди края.

След нулево първо полувреме, в 69-ата минута левия защитник на Монпелие Анри Бедимо си заби нелеп автогол, а 8 минути по-късно Жоел Кембъл удвои резултата. Още в следващата атака лидерите в класирането върнаха един гол чрез Оливие Жиру, но така и не успяха до края да стигнат поне до точка.

Останалите резултати от днес:
Лил – Аячо 4:1
Нанси – Бордо 2:2
Сошо – Дижон 1:0
Сент Етиен – Брест 2:1
Валенсиен – Евиан Тоньон 0:3

В класирането лидер продължава да е Монпелие с 3 точки пред ПСЖ, но парижани са с мач по-малко. На дъното стана все по-завързано, като дори и 12-ия Валенсиен има опасност да изпадне тъй като е само на 4 точки над чертата на изпадащите отбори.