Монпелие стана шампион на Франция за първи път в историята си. В мач от последния кръг отборът се нуждаеше минимум от точка при гостуването си на Оксер, но спечели с 2:1. Двубоят беше прекъсван два пъти заради димки, факли и бомбички. Домакините, които вече бяха изпаднали, поведоха с 1:0, но гостите от Монпелие обърнаха развоя на резултата до 2:1 в своя полза.

Оливие Капо откри в полза на Оксер в 20-ата минута и даде надежди на ПСЖ. В 32-ата минута Джон Утака изравни резултата до 1:1. Последваха пропуски на Оливие Жиру и Сюлейман Камара. Едва в добавеното време Монпелие вкара успокоителния решителен втори гол за крайното 2:1 чрез Утака. Миналата година Монпелие едва се спаси от изпадане от елита, а само 12 месеца по-късно вече е шампион на Франция.

Монпелие и ПСЖ ще играят в групите на Шампионската лига, третият Лил ще се включи от квалификациите, а участие в Лига Европа спечелиха Лион, Бордо и носителят на Купата на Лигата - Марсилия.

Мачът беше спиран два пъти, първо малко след 50-ата минута, а след това около 70-ата, след като феновете на домакините, ядосани от изпадането на отбора в Лига 2, изразиха негодуванието с хвърляне на топки за тенис, тоалетна хартия и домати по играчите.

Пари Сен Жермен остана втори, въпреки че хвърли близо 100 милиона евро за селекция и доведе Карло Анчелоти за треньор. Столичаните вкараха два гола чрез Хавиер Пасторе и Тиаго Мота, които оформиха пълния обрат за 2:1 срещу Лориен, който поведе чрез Кевин Моне-Паке.

Валансиен - Каен 3:1

Крайно класиране: 1.Монпелие 82 точки, 2.Пари Сен Жермен 79, 3.Лил 74, 4.Лион 64, 5.Бордо 61, 6.Рен 60, 7.Сент Етиен 57, 8.Тулуза 56, 9.Евиан Тоньон 50, 10.Олимпик Марсилия 48, 11.Нанси 45, 12.Валансиен 43, 13.Ница 42, 14.Сошо 42, 15.Брест 41, 16.Аячо 41, 17.Лориен 39, 18.Каен 38, 19.Дижон 36, 20.Оксер 34

Шампионска лига (групи): Монпелие, ПСЖ