Монпелие и Монако завършиха 1:1 в първи мач от 20-ия кръг на френската Лига 1. Този път звездата на гостите Радамел Фалкао напълно разочарова с изявите си. Първото полувреме завърши без голове. В 54-ата минута защитникът на гостите Ловин Курзава откри резултата след асистенция на Джеймс Родригес. Домакините обаче не се предадоха и увеличиха натиска си към вратата на Даниел Субашич.

19-годишният Мбайе Бабакар Нианг изравни в 68-ата минута и това спря “монегаските” по пътя им към върха. Взетият под наем от Милан нападател ще запомни дебюта си. Младокът първо пропусна дузпата, която беше отсъдена за Монпелие след фаул на ветерана Абидал срещу Реми Кабела в наказателното поле, но все пак успя да довкара избитата от Субашич топка в мрежата за крайното 1:1. При евентуална победа тимът на Клаудио Раниери щеше да се изравни по точки с лидера Пари Сен Жермен. Сега столичани остават първи с 44 точки и мач по-малко, докато Монако е втори с 42 т.

Гостите обаче са в невероятна серия от 25 мача без загуба от Монпелие във всички турнири (17-8-0).