Шампионът на Франция Монпелие победи гостуващия Рен с 2:0 в среща от 27-ия кръг на Лига 1. Двата тима влязоха с равни точки в двубоя – по 41, но головете на Хилтон и Сюлейман Камара в края на мача пратиха играчите на Рене Жирар на три точки пред днешния си опонент.

На своя „Стад дьо ла Мосон“ домакините имаха предимство през целия мач, но успяха да го оползотворят едва във финалния четвърт час. В 75-ата минута 35-годишният Хилтон успя да разстреля правещия отличен мач до този момент страж Беноа Костил. Четири минути преди последния съдийски сигнал Емануел Ерера поднесе топката на Камара, който не сбърка за 2:0.

Лидер във Франция е ПСЖ с 54 точки, втори е Лион с 51, трети е Марсилия с 46, на четвърто място е ница с 45, Сент Етиен е на пета позиция с 44 точки, колкото вече има и Монпелие. Рен остана на седмо място с 41 точки./БЛИЦ