Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Жуниор Мораес се разписа във втори пореден мач за Металург (Донецк) в Лига Европа. Трансферираният от ЦСКА в украинския тим бразилец наказа Челик (Никшич) и на реванша в Черна гора, след като го стори и в първата среща преди седмица. Металург надделя днес с 4:2 и с общ резултат 11:2 продължава в следващата фаза.

На реванша с Челик Мораес започна титуляр заедно с още двама бивши играчи на ЦСКА - Велизар Димитров и Грегъри Нелсън. Бразилецът се разписа за 2:2 в 54-ата минута, когато се освободи в наказателното поле на домакините и от близко разстояние наказа Банович.

В 84-ата минута за крайното 4:2 за Металург точен беше Зе Соарес. Бившият футболист на "Левски" остана на пейката в днешната среща, но в 60-ата минута замени Газарян.

Много активен за гостите беше Велизар Димитров, който се отчете с 3 асистенции.

За Челик участие в срещата не взе Дилян Колев, който премина преди дни в тима и не беше картотекиран за Лига Европа.

В следващия кръг съперник на Металург (Донецк) ще бъде Олимпия (Любляна) или Тромсьо.