Испания и Колумбия завършиха 2:2 в контрола, играна на стадион "Нуево Кондомина" в Мурсия. Давид Силва откри за домакините в 22-ата минута, след като засече отблизо центриране от дясното крило на Педро Родригес. Едуин Кардона изравни 17 по-късно - 1:1. Той наказа груба грешка на Жерар Пике и Пепе Рейна и прехвърли вратаря.

Радамел Фалкао направи обрата пълен в 55-ата минута - 1:2. Хамес Родригес центрира перфектно от корнер и Тигъра буквално разстреля Рейна с глава. Попадението бе първо за нападателя на Монако от две години насам за националния тим и той стана водещ реализатор на страната за всички времена - 26 гола.

Испания пък за първи път инкасира две попадения в домакински мач от месец март 2006 година.
Красиво попадение също с глава на Алваро Мората спаси Ла фурия - 2:2.

Ла фурия продължи серията без загуба на  9 мача. Дебют за тима записа Асиер Ияраменди.

В неделя Испания гостува на Македония за световна квалификация, а във вторник Колумбия играе контрола с Камерун.