Ливърпул стартира мощно в контролите от предсезонното турне - 4:0 срещу сборния отбор Тай Ол Старс (Тайланд). Срещата се игра на стадион "Раджамангала". Головете реализираха Лазар Маркович, Мамаду Сако, Адам Лалана и Дивок Ориги, като за белгиеца това бе и дебютен гол с екипа на английския гранд.

Маркович откри само след 90 секунди, след като бе изведен от Тейшейра, премина покрай вратаря на тайландците и отбеляза - 0:1. Малко преди почивката Сако засече с глава центриране на Тейшейра от корнер - 0:2.

След края на първото полувреме заваля проливен дъжд в Банкок, който влоши състоянието на терена. Въпреки това Ливърпул вкара още два гола. Лалана се разписа в 52-ата минута, след като бе изведен с отлично от Джордан Хендерсън.

Последваха минутите на Дивок Ориги, който първо на два пъти удари гредите, но две минути преди края се разписа с глава за крайното 4:0 за Ливърпул.

Дебют за "мърсисайдци" направиха Адам Богдан, Джо Гомес, Дани Ингс, Натаниел Клайн, Джеймс Милнър и Дивок Ориги.