Жозе Моуриньо дебютира начело на Фенербахче при драматичната победа с 4:3 в гостуването на швейцарския Лугано в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Швейцарците поведоха в резултата още в 4-ата минута чрез Айман Ел Уафи, но в края на първата част Фенербахче си спечели дузпа, а Един Джеко изравни от бялата точка.

Секунди след почивката Джеко се разписа за втори път и направи пълен обрат, а домакините успяха да изравнят в 62-ата минута, когато точен бе Уран Бислими.

Играчите на Специалния обаче показаха класа и вкараха нови два гола, дело на Джеко в 67-ата и Ферди Кадиоглу в 74-тата минута. Милтон Валенсуела оформи крайното 3:4 в четвърта минута от добавеното време.