Mениджърите на Челси и Арсенал Жозе Моуриньо и Арсен Венгер бяха на път да се сбият по време на дербито между "сините" от Лондон и "топчиите" на стадион "Стамфорд Бридж".

През първото полувреме на интригуващия мач, при ситуация, когато Гари Кейхил фаулира грубо Алексис Санчес, Венгер реагира бурно и тръгна заплашително към Моуриньо. Двамата си разменяха реплики на висок тон, а французинът дори изблъска португалския си колега. Наложи се главният съдия Мартин Аткинсън да ги разтървава. Освен това реферът им отправи официално предупреждение, че ще ги изгони, ако продължават да се държат непристойно.

След кратката лекция на Аткинсън направи впечатление, че Венгер и Моуриньо не си стиснаха ръцете.

Началото на дербито между Челси и Арсенал се забави с 15 минути. Мачът от 7-ия кръг на Висшата лига трябваше да започне в 16:05 часа, но началото му беше дадено в 16:20 часа. Привърженици на Арсенал са били заловени с факли от стюардите на Челси и това е причината срещата да бъде забавена.