Треньорът на Рома Жозе Моуриньо постави нов рекорд на Серия „А“, след като тимът му се наложи с 2:0 над Емполи след голове на Лоренцо Пелегрини (42-а) и Хенрик Мхитарян (48-а минута). Това беше 42-и пореден домакински двубой за Специалния без поражение в италианския футболен елит.

От въвеждането на правилото за три точки през сезон 1994/95 никой друг треньор в Серия „А“ не е записвал такава серия. От началото на шампионата „вълците“ спечелиха и четирите си домакински срещи, а останалите 38 от рекорда на Моуриньо са записани от престоя му като треньор на Интер в периода 2008-10 г.

С актив от 15 точки Рома заема четвърто място във временното класиране на Серия „А“, като изостава на две точки от шампиона Интер, който е трети. Лидер е Наполи с 21 т., на две пред Милан. На 17 октомври „джалоросите“ гостуват на Ювентус.