Локомотив (Пловдив) отстъпи с 0:2 на кипърския Анортозис в контролна среща, която беше последна за състава от Острова на Афродита с треньор Станимир Стоилов преди старта на кампанията в Лига Европа. Колумбиецът Лаборде откри резултата за домакините още в 12-ата минута, а второто попадение вкара френският нападател Венсан Лабан в 48-ата минута от дузпа.

Дебют за Анортозис направиха двамата нови български футболисти в състава - вратарят Димитър Иванков и нападателят Емил Ангелов, който вчера подписа договор.

Старши треньорът на Анортозис Станимир Стоилов не използва в халфовата линия Станислав Ангелов, който се възстановява от контузия.

За цялото първо полувреме гостите от Локомотив нямаха удар във вратата. Най-сериозното положение за отбора на Драган Канатларовски дойде 7 минути преди края на срещата, когато хърватинът Дарио Захора стреля от близо, но Димитър Иванков спаси.

Състав на Локомотив (Пловдив): Флориан Лучини, Жереми Родригес, Валери Георгиев, Пламен Крачунов (78 - Атанас Рибарски), Базил де Карвальо, Мартин Кавдански (46 - Ангел Йошев), Габор Ерош (88 - Бисеров), Йордан Тодоров (70 - Драги Коцев), Любомир Витанов (66 - Аян Садъков), Христо Златински, Сержиньо (50 - Дарио Захора)